Sztuki walki Wrocław

Boks to idealny sposób na pokonanie stresu. Nie ma się czego bać

Jeszcze do niedawna boks był zarezerwowany wyłącznie dla zawodowców. Kojarzył się z walką, krwią, siniakami i z klimatem rodem z "Fight Club". To się zmienia. Dziś boks zmienia brutalny wizerunek, że to sport zarezerwowany tylko dla prawdziwych twardzieli.

Sztuki walki – jakie są rodzaje sztuk walki i które warto trenować?

Sztuki walki to sposoby walki wręcz (lub z pomocą broni białej), których celem jest nie tylko poprawa formy fizycznej, ale także rozwój osobowościowo-duchowy. Adepci sztuk walki uczą się zadawania ciosów, aby lepiej kontrolować swój umysł i ciało oraz czuć się pewniej w sytuacji zagrożenia.

Mieszane Sztuki Walki – historia, zasady i rodzaje walki w MMA

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to w dzisiejszych czasach jedno z najpopularniejszych widowisk sportowych. Mimo, że MMA najsilniej rozwinęło się w XX wieku, to historia tego sportu sięga czasów starożytnych. Trening MMA nie należy do najprostszych, ponieważ wymaga sprawności ruchowej, koordynacji, siły i odwagi.

Czy boks jest bezpieczny?

Praktycznie w każdej dyscyplinie sportu istnieje ryzyko występowania kontuzji i urazów. Poziom tego ryzyka uzależniony jest od rodzaju uprawianego sportu i stosowanych zabezpieczeń. Za najbardziej urazowe uznaje się sporty walki, takie jak boks. Okazuje się jednak, że przy odpowiednim zabezpieczeniu dyscyplina ta może być bezpieczna.

Błędy treningowe kultywowane w polskich klubach sztuk walki

Pomimo tego, że mój staż treningowy może dla niektórych wydawać się niewystarczający do podejmowania się oceny w tej dziedzinie, to jednak przez te sześć lat świadomego treningu i obcowania ze sztukami walki wyrobiłem w sobie nawyk analizowania zamierzeń i celów, jakich wymagał ode mnie mój trener – często pomijając osiągnięcia i tytuły, jakie zyskał w czasie swojej kariery, w myśl zasady, że jedna osoba nie jest wstanie opanować do perfekcji każdego zagadnienia życia.

Treningi personalne Wrocław Krzyki

Trening Cardio

Cardio lub też kardio to skrót od słowa „cardiovascular”, czyli sercowo-naczyniowy. Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenia cardio angażują przede wszystkim nasz układ sercowo-naczyniowy, co sprawia, że poprawiają naszą wydolność, wytrzymałość, obniżają tętno spoczynkowe oraz ciśnienie krwi, a także poprawiają poziom energii i, zwłaszcza wykonywane na świeżym powietrzu, odporność.

Trening Fitness

Fitness jest jednym z najbardziej uniwersalnych i zdrowych treningów. Fitness trenują mężczyźni i kobiety, seniorzy i dzieci. Ten rodzaj ćwiczeń polecany jest też kobietom w ciąży. Określenie fitness stosuje się do zajęć z aerobiku, ćwiczeń odchudzających, treningów wzmacniających czy wydolnościowych zawierających w sobie wiele specjalizacji.

Trening dla dzieci

treningi dla dzieci z trenerem personalnym wrocław krzyki

Trening dla młodzieży

treningi dla młodzieży z trenerem personalnym wrocław krzyki

Trening dla dorosłych

treningi dla dorosłych z trenerem personalnym wrocław krzyki

Udostępnij znajomym w mediach społecznościowych lub email