Trening Fitness

Fitness jest jednym z najbardziej uniwersalnych i zdrowych treningów. Fitness trenują mężczyźni i kobiety, seniorzy i dzieci. Ten rodzaj ćwiczeń polecany jest też kobietom w ciąży. Zobacz na czym polega fenomen tego sportu.

Zajęcia grupowe czy trening siłowy z trenerem personalnym?

Zajęcia grupowe są bardzo fajną formą aktywności. Są ludzie, którzy czerpią z nich dużą przyjemność, a uczestnictwo w nich traktują wręcz jako formę rozrywki. Owszem, zajęcia te często przynoszą efekty (pod warunkiem, że na nich ćwiczymy a nie udajemy że ćwiczymy).

Czym jest trening fitness?

Określenie fitness stosuje się do zajęć z aerobiku, ćwiczeń odchudzających, treningów wzmacniających czy wydolnościowych jest to szeroka dyscyplina obejmująca swoim zasięgiem szereg specjalizacji. Fitness jest również szeroko pojętym stylem życia. Samo pojęcie pochodzi z angielskiego i znaczy mniej więcej „ćwiczenia fizyczne przy muzyce”. Dzięki fitnessowi ćwiczący może świadomie i celowo wykorzystywać ruch własnego ciała w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego oraz emocjonalnego. Taka aktywność fizyczna wpływa na wysmuklenie sylwetki, zmniejsza ryzyko chorób serca, niektórych nowotworów i cukrzycy. Ponadto, zapobiega osteoporozie i otyłości.

Trening fitness i korzyści jakie ze sobą niesie bycie FIT

Wielu osobom fitness kojarzy się z ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi, w przypadku których pot zalewa oczy, a na drugi dzień bolące mięśnie silnie dają się we znaki. W większości nie jest to prawda, no może w części, bo przecież jeśli nasze ciało pozostawało bez ruchu przez ostatnie kilka lat, to musi zareagować na wysiłek fizyczny.

Udostępnij znajomym w mediach społecznościowych lub email